Морква

МОРКОВЬ

Морква посівна (лат. Daucus carota subsp. Sativus) - дворічна рослина, підвид виду морква дика. Зазвичай в побуті під словом «морква» мається на увазі широко поширений коренеплід саме цієї рослини.

Морква властивості обумовлені складом. Свіжий овоч містить цілий комплекс корисних речовин, які необхідні для повноцінної роботи організму, а саме: Вітаміни: А, В1, В2, В5, В6, В9, В12, D, С, Е, РР.

Макроелементи: хлор, магній, натрій, калій. Сюди ж відносяться фосфор, кальцій, сірка. Мікроелементи: кобальт, молібден, селен, хром, фтор, марганець, йод, мідь. Крім цього в моркви в достатній кількості присутні фосфор, кальцій, літій, нікель, алюміній, бор.

Властивості моркви відомі здавна, вона надає - гіпотензивну, загальнозміцнюючий, протисудомну, проносне, протиатеросклерозну (регулює рівень холестерину і ліпідів), спазмолітичну, сечогінну, жовчогінну, лактогонное, протиглисний, проносну дію; є коронаролітиків; активізує внутрішньоклітинні окислювально-відновні процеси; регулює вуглеводний, ліпідний і сольовий обмін; зміцнює стінки судин; покращує властивості пам'яті; забезпечує фізичний і розумовий розвиток, нормальну функцію органів зору; підвищує опірність організму до простудних захворювань.

Морква користь . Жоден продукт не має в своєму складі такої кількості вітаміну А, як морква. Що міститься в ній бета-каротин, потрапляючи в організм, синтезує цей елемент. 100 г моркви містять 0,05 мг вітамінів групи В, які підвищують гемоглобін. Вітаміни D2 і D3 особливо важливі для дітей, так як недолік цих речовин проявляється у них у вигляді рахіту. Вітамін До покращує згортання крові, C і E уповільнюють процеси старіння.

Користь моркви - Калій в великих кількостях присутній в моркві, він необхідний для правильної роботи серцево судинної системи. Що міститься в ній хлор потрібен для регуляції водно-сольового балансу, а фосфор і калій зміцнюють кістки і зуби. В овочі міститься фтор, який відповідає за роботу щитовидної залози, а також є селен, що допомагає зберегти молодість і зміцнити іммунітет.В складу моркви входить клітковина, яка сприяє зменшенню жирів і регулює рівень глюкози в крові, а також вода, крохмаль, органічні кислоти, зола і моносахариди. Насичений яскравий колір овочу надають антоцианідіни і біофлавоноїди.

Морква препарати містять її в своєму составе- таблетовані комплекси «ОФТА- БІОЛ» (серія ЕЛІТ). «Офта-біол» - комплексний фітопрепарат, який надає благотворний вплив на органи зору (противосклеротическое, антігіпоксантним, протизапальну, загальнозміцнюючу) захищає їх від негативних факторів і забезпечують поживними речовинами. Препарат допоможе вам поліпшити функціональний стан органів зору і усунути ознаки втоми очей.

Препарати з моркви призначаються особам з ослабленим зором, запобігають захворюванням очей , активують мікроциркуляцію, регулюють вуглеводний і сольовий обмін, знімають спазми, підтримують функціональну спроможність судин, надають антітромбіческій ефект.

Морква застосування:

  • - захворювання очей (для поліпшення мікроциркуляції в сітківці ока);
  • - ІХС, гіпертонічна хвороба, атеросклероз;
  • - хронічні бронхіти, бронхіальна астма, онкопатологія легких;
  • - алергічні стани;
  • - гіповітаміноз;
  • - цукровий діабет;
  • - порушення менструального циклу, клімактеричний синдром;
  • - нирковокам'яна хвороба (урати), жовчокам'яна хвороба;
  • - набряки різного походження;
  • - остеопороз, переломи;
  • - опіки, трофічні виразки, псоріаз, алергодерматози;
  • - захворювання вен;
  • - явище загальної астенії;
  • - для підвищення лактації

Застосування моркви зовнішньо :

  • - при запальних захворюваннях шкіри та слизових;
  • - при сухості і тріщинах шкіри;
  • - в косметології

Морква широко використовується не тільки в народній медицині, а й у косметології. Овоч надає шкірі здорового вигляду, робить її пружною, а волосся блискучими і сильними. Ще він допомагає тримати загар. Тому перед сонячними ваннами радять з'їсти 1-2 коренеплоду.

Морква користь для здоров'я

Морква користь для чоловіків полягає в тому, що вона знижує ризик розвитку онкологічних захворювань; захищає нирки і жовчний міхур від утворення каменів, сприятливо впливає на потенцію у чоловіків.

Морква користь для жінок

Вітамін А важливий для здоров'я жіночих яєчників. Тому морква радять включати в свій раціон при безплідді і захворюваннях статевих органів. Бадилля овоча слід вживати в їжу людям з підвищеним тиском. Свіжим морквяним соком лікують молочницю у дітей, змащуючи їм порожнину рта.Свежая морква відрізняється низькою калорійністю і вважається незамінним продуктом для зниження ваги. Овоч входить в меню всіх фітнес- дієт. Калорійність 100 г коренеплоду становить 35-40 ккал. У продукті містяться 6,9 г вуглеводів, 1,3 г білків, а жирів всього 0,1 г.