Глоссит

Available
Рідна природа

Монобіол "Солодка" (90 шт)

ТМ "Биолика"
Код: 424
114,00 грн.
Рекомендована для профілактики і в комплексному лікуванні запальних захворювань бронхо-легеневої системи, для підвищення опірності організму.

Що таке глосит?

Глоссит це запалення язика, що виникає в результаті хронічної травми, впливу хвороботворних мікроорганізмів, або як стан, супутнє іншим захворюванням. Одні захворювання мови протікають гостро, інші характеризуються хронічним перебігом або чергуванням періодів благополуччя і рецидивів. запалення язика, викликане вірусною або бактеріальною мікрофлорою.

Глоссит у дітей Діти рідко скаржаться , що стосуються мови, і все ж батькам слід періодично оглядати мову дитини, тому що можна виявити ознаки деяких захворювань.

Глоссит у дитини протікає без будь-яких суб'єктивних відчуттів і виявляється випадково, під час огляду порожнини рота. Лише деякі з них скаржаться на печіння, поколювання, порушення чутливості. Дітей і батьків турбує дивний вид мови.

Види глоссита Існує безліч різних видів глоситом, більшість з яких можна навіть сплутати один з одним через схожість симптомів (катаральний, кандидозний, ромбоподібний, десквамативний, афтозний і т.д.)

Причини глоссита:

Глоссит може бути самостійним захворюванням або симптомом системних захворювань. У першому випадку причиною є різні мікроорганізми, в тому числі і віруси. Наприклад, вірус герпесу часто викликає стоматити.

Розвитку захворювання сприяють опіки ротової порожнини, механічні травми мови або ротової порожнини. До групи ризику щодо розвитку глоссита потрапляють курці, люди, які зловживають спиртними напоями.

До формування хронічного глоссита призводить травмування мови гострими краями зруйнованих зубів, протезів, краями пломб, часте і тривале вплив на мову хімічних подразників. Крім того, хронічного перебігу глоссита сприяють зниження загального та місцевого імунітету, дисбактеріоз, аутоімунні стану.

Глоссит є типовим симптомом при отруєнні солями важких металів.

Глоссит симптоми

Перші ознаки глоситу проявляються відчуттям дискомфорту, печіння. Згодом мова стає яскраво-червоним, кілька набряклим. У міру збільшення набряку підвищується і слиновиділення. Повністю втрачаються або притупляються смакові відчуття, іноді відзначається перекручення смаку. Прийом їжі стає болючим і утрудненим. Через набряку мови мова хворого стає невиразною.

Атрофічний глосит розвивається при відсутності лікування і характеризується щільним і стійким набряком, а також зміною його структури. При запущеному глоситі іноді утворюються грибоподібні нарости на мові.

Глоссит ознаки , викликаний інфекцією, проявляється симптомами гострого запалення: набряклість, гіперемія, біль і місцеве підвищення температури. При вірусну природу глоссита на поверхні язика утворюються бульбашки, які розкриваються і залишають хворобливі ерозії. Відсутність лікування сприяє поширенню процесу на слизову оболонку порожнини рота.

Симптоми глоситу грибкової природи проявляється освітою білого нальоту на мові, який може бути щільним або пухким, відзначаються також гіперпластичні зміни мови.

Профілактика глоссита

Глоссит профілактика полягає в дотриманні гігієни порожнини рота, регулярне відвідування стоматолога. З раціону харчування слід виключити гостру їжу, відмовитися від куріння і вживання міцних алкогольних напоїв.

Препарати при глоситі . Лікування глоситу починають з корекції основного захворювання (анемія, сифіліс, хвороби шлунково-кишкового тракту та ін.). До і після їжі, а так само протягом дня показані полоскання порожнини рота слабким антисептиком. При вираженому больовому синдромі застосовують аплікації з анестетиками. Наліт видаляють ватним тампоном, змоченим протеолітичнимиферментами. Після процедур порожнину рота обробляють антисептичними розчинами, щоб запобігти приєднання вторинної інфекції і ускладнення.

Глоссит препарати:

антисептичні та протизапальні:

  • - «Аїр болотний» (рідкий)
  • - «Лопух» (рідкий)
  • - «Ялівець» (рідкий)
  • - «Чебрець» (рідкий))
  • - «Часник» (рідкий)
  • - «Чистотіл» (рідкий)
  • - Чорний кмин (масло)

Для місцевого застосування (полоскання) використовують такі фітопрепарати:

  • - «Суміш Регенерація» ( рідкий)
  • - Чорний кмин (масло)
  • - «Ялівець» (рідкий)
  • - «Чебрець» (рідкий)
  • - Місцеві засоби з вітаміном А прискорюють процес регенерації при глоситі.