Кропив'янка

Available
Рідна природа

Алерго-біол (90 шт)

ТМ "Биолика"
Код: 430
114,00 грн.
Підвищує опірність організму, стимулює кору надниркових залоз, послаблює алергічні прояви
Available
Яблопект

Яблопект (20 шт)

ТМ "Биолика"
Код: 909-0
114,00 грн.
ЖКТ, серцево-судинна система. Засіб біологічної детоксикації, рекомендований МОЗ України для застосування на промислових підприємствах.

Кропив'янка що це?

Хвороба кропив'янка це термін, який би під собою цілу групу захворювань різної природи, але мають подібний клінічний симптом: шкірні елементи за типом пухирів, що нагадують опік від кропиви. Кропив'янка - досить поширене захворювання і частіше проявляє себе у людей у ​​віці від 30 до 50 років.

Діагноз кропив'янка в основному не становить труднощів. Характерний вид мономорфной висипу, швидкий розвиток і оборотність її дозволяють легко визначити дане захворювання і призначити правильне і своєчасне лікування.

Кропив'янка у чоловіків зустрічається в 2 рази рідше, ніж у жінок. Вважається, що цей факт пов'язаний з більш-менш постійним гормональним фоном, властивим чоловічому організму. І якщо у жінок частіше за інших зустрічаються прояви хронічної спонтанної форми хвороби, чоловіки більш схильні до симптомів фізичної кропив'янки, які виникають в результаті механічної дії на шкіру: тиску, тертя, тепла, холоду, ультрафіолетового випромінювання. Найчастіше кропив'янка у чоловіків виникає у віці від 30 до 50 років.

Захворювання кропив'янка характеризується швидкою появою на шкірі більш-менш поширених сверблячих висипань, як правило, пухирів. Вони виникають внаслідок обмеженого гострого запального набряку сосочкового шару дерми. Кропив'янка нерідко поєднується з алергічним набряком Квінке.

Причини кропив'янки

кропив'янка від чого ? Причиною кропив'янки зазвичай стає надмірна реакція імунної системи людського організму В її основі лежить гіперчутливість негайно-сповільненого типу, що провокує накопичення гістаміну. Від чого кропив'янка . Однак в ряді випадків гостра кропив'янка не пов'язана з утворенням антитіл Е (імуноглобулін Е, IgE), а є результатом збоїв у функціонуванні системи імунітету.

Причини кропив'янки у дорослих:

герпесу, гепатиті, ангінах та інших інфекційних захворюваннях; прийомі медикаментів; вживанні харчових продуктів; використанні рентгеноконтрастних препаратів; гормональних збоях; хронічному лімфолейкозі та деяких інших лімфоретікулярной онкологічних захворюваннях; нервових розладах, особливо вегетативних; мікозах; системних аутоімунних захворюваннях і т. п.

Причини кропив'янки у дітей : більшість випадків гострої кропив'янки у дітей раннього віку обумовлено харчовою алергією (найчастіше на коров'яче молоко, рибу, морепродукти, яйця, горіхи, цитрусові). У дітей старше 2-х років кропивниця може бути спровокована вірусною інфекцією (вірусами гепатиту В і С, цитомегалії, герпесу I типу, Коксакі А і В), рідше паразитарної інвазією (аскаридоз, ехінококоз) і бактеріями (стрептококами групи А). Транзиторна кропив'янка у дітей може розвинутися після інфекційного мононуклеозу, микоплазменной інфекції, краснухи. Кропивниця може виникнути при контакті шкіри дітей з хімічними сполуками (побутовою хімією, косметичними засобами, латексом), рослинними отрутами (кропивою). Шкірна алергічна реакція за типом кропив'янки нерідко розвивається у дітей слідом за укусами комах, контактом з пилковими, побутовими, епідермальними аероаллергенам. Фізичні форми кропив'янки у дітей можуть розвиватися внаслідок впливу тиску (уповільнена кропив'янка), механічного роздратування і расчесов шкіри (дермографическая кропив'янка), УФО (сонячна кропив'янка), холодного повітря, води, вітру (холодова кропив'янка), місцевого тепла (теплова кропив'янка), вібрації (вібраційна кропив'янка), води (Аквагенная кропив'янка). Кропив'янка у дітей може виникати відразу після впливу провокуючого чинника і зберігатися кілька годин або може з'являтися відстрочено, через 2-6 годин і зберігатися більше доби. Розвитку кропив'янки у дітей може сприяти патологія з боку щитовидної залози (аутоімунний тиреоїдит), шлунково-кишкового тракту (дисбактеріоз кишечника), печінки, нервової системи. Так, при нервовому збудженні або підвищенні температури тіла можливий розвиток холінергічної кропив'янки у дітей.

Симптоми кропив'янки

Симптоми кропив'янки у дітей - в дитячому віці переважають гострі форми захворювання. Гостра кропив'янка у дітей характеризується раптовою появою на шкірі сильно зудять плям і пухирів блідо-рожевого кольору, найчастіше вражають тулуб, руки і сідниці. Пухирі - підносяться над поверхнею шкіри округлі освіти з матовим відтінком і обідком гіперемії, можуть зливатися в досить великі ділянки. Ознаки кропив'янки у дітей - шкірні зміни можуть супроводжуватися порушенням загального стану: ознобом, підвищенням температури (крапивной лихоманкою), головним болем, блювотою, діареєю. Ураження слизових оболонок ротової порожнини, носоглотки і гортані спостерігається рідко. Первинна уртикарний висип тримається недовго, від декількох хвилин до 1-2 годин і зникає без формування вторинних елементів, але можуть з'явитися нові висипання. Головні симптоми кропивниці у дорослих - поява на шкірі пухирів. Зовні пухир - це виступаючий ділянку шкіри, що нагадує слід від укусу комахи або на опік, залишений кропивою. Шкірний елемент - супроводжується свербінням. Шкіра навколо пухиря може бути червоною. Елементи можуть зливатися, набуваючи гігантські розміри. Найчастіше висипання носять симетричний характер.

Ознаки кропив'янки у дорослих - раптовий сильний свербіж певних ділянок шкіри; поява пухирів на шкірі і, що найбільш небезпечно, на слизових оболонках очей, губ, шлунково-кишкового тракту.

Ознаки кропив'янки набряк певної ділянки тіла: губ, повік, рук, дихальних шляхів, суглобів; температура: при кропивниці в деяких випадках піднімається температура і починається лихоманка; іноді з'являється нудота, блювота, пронос, головний біль.

Профілактика кропив'янки

Уникати контакту з подразником, або як його ще називають - тригером, який викликав захворювання. І навіть якщо виникає ідіопатична кропив'янка, тобто та форма хвороби, при якій тригер залишається загадкою, досить дієвим заходом профілактики може стати перегляд раціону, перехід на правильне харчування. Виключити з раціону харчування продукти, що містять гістамін. Вести харчовий щоденник.

Препарати від кропив'янки

При лікуванні в першу чергу необхідно усунення контакту з алергенами з навколишнього середовища. Лікування медикаментозними засобами - це лікування, спрямоване на те, щоб знизити ризик розвитку алергічної реакції, а також усунути симптоми, викликані кропив'янкою. Антигістамінні препарати використовуються в гострий період захворювання, потім можна перейти на екстракт «лопуха» і таблетки «Моно-біол Солодка» і «аллерго- біол». Який би вид захворювання ні розвинувся, необхідно доповнити прийом препаратів очищенням організму за допомогою сорбентів. Наприклад, «Фітосорба» або «Яблопект». Це сучасні та ефективні препарати при кропивниці . Вони м'яко і без шкоди для організму вбирають в себе як алергени, так і токсичні продукти імунної реакції, а потім виводять їх з організму, тим самим полегшуючи протягом алергічної реакції.

Кропив'янка, препарати , які мають десенсибилизирующим і протисвербіжну дію.

  • - Яблопект« Чистий »
  • - Алерго (таблетки)
  • - Гепато (таблетки)
  • - Кальціо (таблетки)
  • - Чистотіл (рідкий, таблетки)
  • - «Солодка» (таблетки)
  • - «Лопух» (рідкий)
  • - «Полин» (рідкий
  • - Фітосорб (порошок)