Ангіна

Available
Рідна природа

Антигельмінт-біол (90 шт)

ТМ "Биолика"
Код: 451
114,00 грн.
Дієтична добавка до раціону харчування « Антігельмінт-біол »
Available
Рідна природа

Антивір-біол (90 шт)

ТМ "Биолика"
Код: 431
114,00 грн.
Активізує захисну, детоксикаційну функції, імунітет, клітинні і гуморальні механізми ...
Available
Яблопект

Яблопект (20 шт)

ТМ "Биолика"
Код: 909-0
114,00 грн.
ЖКТ, серцево-судинна система. Засіб біологічної детоксикації, рекомендований МОЗ України для застосування на промислових підприємствах.

АНГІНА що це?

Ангіна - це гостре загальне інфекційне захворювання з переважним ураженням піднебінних мигдалин. Запальний процес може розвиватися і в інших скупченнях лимфаденоидной тканини глотки і гортані - в мовний, гортала, носоглоткової, мигдалинах. Тоді відповідно говорять про мовний, гортала або носоглоткову ангіну. Інфікування може бути ззовні або власними мікробами. Можливі два шляхи передачі інфекції ангіни: повітряно-краплинний і харчовий.

Причини виникнення ангіни:

збудниками ангіни можуть бути різні бактерії. Найчастіше це бета-гемолітичний стрептокок А, стафілококи і пневмококи. Крім того, віруси і грибок також часті причини захворювання на ангіну. Зараження відбувається повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Збудники можуть потрапляти в мигдалини з інших вогнищ хронічної інфекції (каріозні зуби, хронічні захворювання носа і його пазух і ін.). Основним фактором розвитку ангіни є зниження активності імунної системи. Також часті причини ангіни у дорослих - загальне або місцеве переохолодження, механічне пошкодження слизової оболонки глотки і мигдалин, хімічний вплив на слизову ротоглотки, імунодефіцити будь-якого походження, куріння, інші хронічні інтоксикації, шкідливі умови праці, схильність до алергічних реакцій. Ангіну традиційно відносять до ЛОР-захворювань, адже її ключовою ознакою є інфекційно запальна поразка мигдалин. Залежно від характеру ураження мигдалин виділяють кілька різновидів первинної ангіни- катаральна, лакунарна, фолікулярна і змішана.

Симптоми ангіни у дорослих

Перші симптоми ангіни : при всіх формах ангіни хворі скаржаться на біль у горлі (при ковтанні, розмові і навіть у спокої) і ознаки інтоксикації, до яких можна віднести загальну слабкість, нездужання, головний біль, ломоту в м'язах і суглобах. При ангіні підвищується температура, яка може досягати високих цифр (38 - 40 С ͦ). Нормальна або навіть знижена температура тіла характерна тільки для некротической ангіни, при цьому звертає на себе увагу неприємний запах з рота, який з'являється у пацієнта, і відчуття постійної присутності стороннього тіла в горлі.

Перші ознаки ангіни у дорослих:

  • - дискомфорт при ковтанні у вигляді печіння, першіння, дряпання, незабаром змінюється больовим синдромом;
  • - біль в горлі різної інтенсивності , причому її локалізація відповідає розташуванню ураженої мигдалини. Відчуття можуть бути настільки сильними, що призводять до відмови від прийому їжі і пиття. Біль посилюється при ковтанні, кашлі, розмові. Вона також може віддавати у вухо;
  • - збільшення і болючість прилеглих лімфатичних вузлів;

Які ознаки ангіни свідчать про ускладнення? Підвищення температури тіла, зазвичай вже в перші години захворювання. При цьому вираженість лихоманки в цілому відповідає тяжкості запалення. Тривало зберігається температура ангіні дорослого не властива. Тривала або повторно виникає лихоманка свідчить про ускладнення;

  • - місцеві зміни мигдалин і прилеглих тканин;
  • - загальна інтоксикація у вигляді нездужання, головного болю, астенії. Ці симптоми найчастіше супроводжують стрептококову інфекцію.

Які симптоми при ангіні переважають залежить від форми захворювання. При лакунарній ангіні природні поглиблення мигдалин розширені і заповнені гноєм. Він утворює легко знімається пухкий наліт біло-жовтого кольору. А в разі фолікулярного тонзиліту з'являються множинні просвічують вогнища нагноєння.

Профілактика ангіни

Для профілактики ангіни необхідно дотримуватися правил особистої гігієни. Обов'язковою є ізоляція хворого від інших членів сім'ї. Необхідно забезпечити хворого окремим посудом. Профілактика після ангіни - дуже ефективні загальне загартовування організму і тренування слизової горла холодними напоями. Але починати потрібно тільки поступово! Ще одним важливим елементом профілактики ангіни є своєчасна санування вогнищ хронічного запалення, і, в першу чергу, лікування уражених карієсом зубів.

Препарати при ангіні

Ангіна- аж ніяк не нешкідливе місцеве запалення, а яка загрожує ускладненнями інфекція. Тому препарати при ангіні у дорослих призначає лікар і комплексне лікування проводиться строго під його контролем. Це дозволить впливати не тільки на основні симптоми хвороби, але і на її причину. Грамотна і своєчасна терапія гострого тонзиліту є профілактикою ускладнень і переходу запалення в хронічну форму. До основних завдань лікування ангіни у дорослого відносять ліквідацію збудника, зменшення вираженості больового синдрому і полегшення загального стану. Для цього застосовуються різні лікарські засоби загальної та місцевої дії в поєднанні з дієтою, полосканнями, інгаляціями, зрошеннями. Антибіотики при ангіні у дорослих використовуються тільки за призначенням лікаря в разі тяжкої і ускладненою бактеріальної інфекції. При цьому підбір препарату проводиться з урахуванням виду збудника.

В якості додаткової терапії широко використовуються препарати від ангіни для дорослих місцевої дії у вигляді екстрактів і розсмоктуються таблеток, наприклад таб. «Сосна-лимон», екстракти «Часника», «Айра болотного», «Полину», «Чабреца», «Суміш Регенеруюча» (на основі прополісу), масло «Чорного кмину», серія фітокарамелей «ІММУНВІТ». Це досить ефективні препарати від ангіни .Их перевагами є простота застосування, наявність знеболюючого ефекту, можливість впливу безпосередньо на вогнище запалення. Крім того, що входять до складу протимікробні компоненти пригнічують ріст і розвиток основних видів хвороботворних бактерій і вірусів. При цьому використання фітопрепаратів не приводить до порушення балансу мікрофлори в травному тракті і не викликає звикання. При дотриманні рекомендацій лікаря і при грамотному підборі ліків можна успішно впоратися із захворюванням в домашніх умовах.